DSO Promus

subota, 12 Oktobar 2019 19:43

Odlična utakmica Zmajeva: Fince ispratili sa četiri gola!

1210 bih fin

Nogometna reprezentacija Bosne i Hercegovine u susretu 7. kola kvalifikacija za Evropsko prvenstvo 2020. godine protiv Finske u Zenici je odigrala najbolju utakmicu u ovom kvalifikacionom ciklusu i slavila sa visokih 4:1.

U odličnoj utakmici Zmajeva, koaj je nastupila bez povrijeđenog Edina Džeke, dva gola je dao kapiten Miralem Pjanić (u 36. iz penala za 2:0 i 58. za 3:0), a golove su još postigli Hajrović (koji je zamijenio povrijeđenog Višću) u 30. minuti za 1:0, te odlični Hodžić za 4:0 u 73. minuti utakmice.

Finci su do kraja samo uspjeli smanjiti na 4:1, a strijelac počasnog pogotka bio je Pohjanpalo.

Zamjevi sada imaju 10 bodova, dva manje od drugoplasirane Finske. Narednu utakmicu naša reprezenatcija igrao 15. oktobra kao gost u Grčkoj.

Naša selekcija je ovom pobjedom zadržala šanse za ostanak u utrci za plasman na Euro kroz kvalifikacije, a za to će Zmajevima najvjerovatnije trebati sva tri trijumfa u preostalim susretima protiv Grčke, Italije i Lihtenštajna.